انگیزه، زندگی را دگرگون می کند. زندگی شما همیشه در حال تغییر است و آنچه که  امروز برای شما اتفاق می افتد چند ماه پیش برایتان قابل تصور نبود. فردا چه به همراه خواهد داشت؟

تنها فردا می توانید این را بفهمید.

تغییر یا به سمت بهتر شدن است یا بدتر شدن.

“تغییر در یک لحظه رخ می دهد. زمانی که تصمیم به تغییر بگیرید.”

انگیزه از فعل “انگیختن” می آید، که به معنای حرکت کردن است. اشتیاق زیاد است که شما را به فعالیت وا میدارد. همچنین انگیزه  با باور شما به آنچه حقیقت دارد و در زندگی درست است در هم تنیده شده و شما را از اشتیاق ساده به تصمیم گرفتن هل می دهد. آیا تا به حال یک سگ را در حال کار تماشا کرده اید؟

تنها انگیزه، خودتان هستید.

شما فردا متفاوت خواهی بود. از حسی که باعث میشه همیشه یه جا گیر کنید و تغییر نکنید دست بردارید. هنگامی که تصمیم می گیرید متفاوت باشید، خواهید دید که انگیزه در افکار و فعالیت های شما سرریز می شود. انگیزه موجب فعالیت شما می شود، یک انگیزه ی درونی است که شما را به جلو هل می دهد.

همه ی ما باورهایی داریم. آخرین باری که از خود پرسیدید “به چه چیزی باور دارم؟ ایمان چه نقشی در زندگی من بازی می کند؟ چرا روی زمین هستم؟ هدف من در زندگی چیست؟” کی بود؟

به یاد داشته باشید که انگیزه فعلی به معنای “حرکت کردن” یا “اقدام کردن” است. خانواده، دوستان، همکاران و تمام افراد دور و بر ما مشوق های اصلی ما برای فعالیت هایمان هستند. اطراف خود را با انسان های خوب پر کنید تا اطرافتان پر از انگیزه باشد.

حال، چگونه انگیزه کسب کنیم؟

 

تنها انگیزه، خودتان هستید تنها انگیزه، خودتان هستید

این 21 موردی ک برای شما آوردیم در انگیزه گرفتن  به شما کمک خواهند کرد.

در ادامه شما با 21 کلمه کلیدی برای انگیزه در زندگی آشنا خواهید شد:

1. اهداف

اینکه اهداف به ما انگیزه و الهام می دهند نباید برایتان غافلگیرکننده باشد. قدرتمندترین اهداف، اهداف درونی  هستند که خودتان آن ها را هدایت می کنید. این اهداف شامل درک اولویت هایتان و هدفتان در زندگی است،شما باید بدانید و باور داشته باشید که مهمترین هستید و از این اهداف درونی به عنوان راهنمای روزانه برای زندگی کردن استفاده کنید.

2. یک چیز جدید

اینکه هر روز چیز جدیدی بیاموزید به شما انگیزه ای برای رشد و تغییر می دهد.پس سعی کنید چیز های جدید را امتحان کنید.

این کار می‌تواند به سادگی رانندگی به سمت کار از یک مسیر جدید باشد یا ثبت نام برای یادگیری گیتار یا یک ورزش جدید.

3. چالش ها

چالش ها اغلب به عنوان نوعی مسابقه دیده می شوند، که بهترین ما را بیرون می کشند. خودتان را به چالش بکشید، یک چالش ساده می تواند تصمیم گیری برای پانزده دقیقه زودتر خوابیدن برای سی روز متمادی باشد تا ببینیم آیا عملکرد روزانه ی ما را ارتقا میدهد یا خیر. یا هر روز نیم ساعت پیاده روی  یا…
 

چالش های مسیر

 

4. حقیقت

حقیقت متزلزل نمی شود. یک مسئله یا حقیقت دارد یا ندارد. حقیقت پایه ی محکمی برای ایستادن ایجاد می کند. حقیقت شما را قدرتمند می سازد، تشویقتان می کند و شما را به درستی هدایت می کند.

5. عزم و اراده

با آن آشنایی دارید. افراد معدودی که فارغ از سختی شرایط عزم و اراده ادامه دادن دارند. عزم به معنای تمایل به قرار دادن “میخ” در زمین است. این یک انتخاب معمولی نیست. موردهای محدودی وجود دارد که انسان ها به عنوان تکیه گاه باورهایشان انتخاب می کنند.عزم و اراده موتوری است برای با انگیزه نگه داشتن خودتان.

6. خندیدن

خنده روح را درمان می کند. چرا کودکان صدها بار در روز می خندند و بزرگسالان کمتر؟ خنده زمانی اتفاق می افتد که مسئله ی غیرقابل انتظاری رخ می دهد که منجر به ارسال سیگنال از سمت مغز به ریه هایتان می شود تا توده های کوتاه هوا را خارج کنند تا صداهای قابل شنیدن تولید شود که در تمام دنیا نشانه ی لذت است.
 

خندیدن

 خندیدن
ناامیدی و گم شدن دارید، استقامت مهم تر می شود. استقامت انتخاب آگاهانه ی ماندن در مسیر حتی به هنگام سختی های بسیار است.

8. آزادی

داشتن حس کنترل به زمان و کارهایتان مشوق قدرتمندی است برای انگیزه گرفتن. آزادی شما را قادر به رویا پردازی و تخیل می کند. آزادی از تنش ها یکی از مهم ترین اهداف روانشناسی است.

9. سرسختی

سرسختی کلمه ای است که از معنای چسبندگی نشات گرفته است. مواقعی که می بینید نیاز است  “به هم بچسبید”.

قدرت خواستن در هسته ی وجود شما زندگی می کند. قدرت خواستن شما را حرکت می دهد، به شما انگیزه می دهد و منجر به فعالیت خوب یا بد در شما می شود. این انگیزه ی درونی مرکز کنترل بسیاری از تصمیم هایی است که لحظه به لحظه می گیرید.

10. ایمان

ایمان ویژگی کمیابی در دنیای امروز است. انتخاب به قابل اتکا بودن، قابل اعتماد بودن و ثابت بودن است. حس وابستگی و تعلق خاطر به مردم، علل، سازمان ها و باورهاست. ایمان یک مشوق پایه است.

11. مداومت و ایستادگی

این کلمه به معنای داشتن توانایی تحمل عذاب در مدت زمان طولانی است. شاید بزرگترین نمود نظم شخصی، مداومت داشتن در شرایطی است که با مشکلی رو به رو می شویم. مداومت، معیار مهمی در شخصیت فرد و توانایی او برای دستیابی به موفقیت به حساب می آید.

12. تازگی

تازگی نیز یکی از مشوق های غیر قابل انتظار است. هنگامی که چیزی را برای اولین بار تجربه می کنید یا چیزی را می بینید که قبلا هرگز ندیده بودید احساسات زیادی را تجربه می کنید. تولد یه بچه. یک هدیه ی غیر قابل انتظار. یک پایان غافلگیر کننده برای لحظه ای دشوار در زندگی.

13. فاجعه

زندگی پر از درد است. جنگ، بیماری، مرگ، جدایی، مشکلات اقتصادی و بی عدالتی. فاجعه فارغ از درد، همیشه پر از فرصت برای یادگیری و رشد و یافتن امید و تجدید است. فاجعه به شما نشان می دهد که هرگز تنها نیستید.

14. یادگیری

هرگونه خلا در فهم به شما انگیزه می دهد تا آن را پر کنید. اگر می خواهید بیشتر درباره ی رهبری بدانید کتاب های رهبران بزرگ را بخوانید.اگر میخواهید ارتباط موثر داشته باشید یا روش های مختلف مذاکره را یاد بگیرید میتوانید از کتاب ها و افراد با تجربه کمک بگیرید. کسب دانش جدید یک مشوق است.

یادگیزی یادگیری[/caption]

15. انتظار

انتظار برای اتفاق مسئله ای مهم در زندگیتان. هنگامی که تنها نگاهی به موفقیتِ آینده یا یک فرصت می اندازید، این انتظار ماده ی شیمیایی قدرتمندی به نام دوپامین در مغزتان تولید می کند. هر چیزی را که در زندگیتان می خواهید ابتدا برای دستیابی به آن انگیزه داشتید زیرا انتظار حس اهمیت را داشتید. دوپامین ماده ی شیمیایی انتظار برای مغز است.

16. جرئت

دیو گروسمن جنگاور ارتش، زمانی را که شجاعت به کمکش آمد به یاد می‌آورد و می گوید،”جرئت تمایل به برداشتن یک گام بیشتر است.” گاهی اوقات تنها انگیزه ای که نیاز دارید برداشتن یک گام بیشتر است.

17. امید

هنگامی که به عنوان یک اسم استفاده می شود تنها یک حس است، اما هنگامی که به عنوان فعل استفاده می شود امید نقطه ی مرکزی انگیزه ی شما می گردد. گاهی اوقات در زندگی تمام آنچه دارید امید است. و در این زمان امید از هر چیزی کافی تر است.

18. زمان

زمان تنها یک چارچوب برای چگونگی گذر دقایق، ساعت ها و روزها نیست- هر روز مانند یک بوم سفید است که در یک اتاق با گزینه های نامحدود وجود دارد. ارتقای انگیزه به کمک بهبود مدیریت زمان، نیازمند محدود کردن انتخاب هایی است که به زندگیتان راه می دهید. با باریک کردن تمرکزتان و افزایش انرژی و توجه بر انجام وظایف آرامش و سادگی را پیدا کرده و انگیزه و معنا را به زندگی خود وارد می کنید.

19. عشق

بنیان زندگی عشق است. راه دیگری جز عشق برای معنا بخشیدن به زندگی وجود ندارد. بدون عشق، دلیلی برای حرکت یا تغییر یا درگیر شدن در زندگی وجود ندارد.و انگیزه ای هم وجود ندارد زیرا بنیان انگیزه عشق است.

و سه موردی که ممکن است موجب غافلگیری شما شود.

20. مغز

قسمت جلوی پیشانی بخش فکر کننده ی مغز است. اینجا جایی است که زندگی اتفاق می افتد!. این قسمت از مغز به شدت در ارتباط با انسان ها تخصص دارد؛ اینجا مکانی است که معنا را مشخص میکند، برای آینده برنامه میریزد، تخیل می کند. ارزش ها، اولویت ها، هدف، قصد،، انگیزه، یادگیری، عشق و امید همگی اینجا مسکن دارند. انگیزه یک تصمیم است.

22. مدیریت زمان

مهارت های مدیریت زمان شما بر سطح انگیزه ای که در زندگیتان تجربه میکنید تاثیر می گذارد. دکتر جوان دالکوتر یک متخصص روانشناسی ورزشی و مربی ورزشکاران المپیک است، همچنین یک ورزشکار جهانی نیز می باشد. او می گوید،”با یک رویا آغاز می شود؛ انگیزه از درون می آید. باید یک خواست درونی باشد، یک آتش درونی، اشتیاق برای  دستیابی به چیزی که آن را می خواهید.”

انسان های زیادی تنها بر قسمت های سخت زندگی که انگیزه می تواند ما را از آن ها گذر دهد تمرکز می کنند. با ارتقای مدیریت زمان می توانید بخش های زمانی ایجاد کنید تا زمان و توجه خود را بر بخش هایی از زندگی اختصاص دهید که به شما انگیزه می دهد.

مدیریت زمان مدیریت زمان

گام های اقدامی:

  • برنامه ی فعلی خود را ارزیابی کنید.
  • مشخص کنید کدام فعالیت ها به شما انگیزه می دهد و کدام فعالیت ها انرژی و انگیزه را از شما میگیرد.
  • برای فکر کردن درمورد چیزی که از زندگی میخواهید زمان بگذارید(ترجیحا خارج از خانه یا کار)
  • آنچه از زندگی میخواهید را با نوشتن اهداف شخصی و حرفه ای مشخص کنید.
  • برنامه بنویسید-با گام های کوچک، فعالیت هایی که برای رسیدن به اهدافتان به آنها نیاز دارید را اولویت بندی و ترتیب گذاری کنید.
  • از کاغذ و خودکار برای برنامه ریزی در مورد زمان انجام این کارها استفاده کنید. سپس اقدام کنید.
  • به یاد داشته باشید “انگیزه” از کلمه ی “انگیزه داشتن” می آید که به معنی “حرکت” یا “اقدام کردن” است.

حرکت مساوی است با افزایش انگیزه برای ادامه کار.