این روزها مشاغل آنلاین و فرصت‌های آموزشی انلاین بسیار رایج شده است. مردم عاشق کار در خانه هستند و اینترنت با فرصت‌هایی  برای  کسب درآمد در حال گسترش است. چگونه می‌توانید در این موقعیت محبوب جای بگیرید؟ بیایید کشف کنیم!

کار آنلاین، محدودیت های زمانی مشابه کار در دفتر یا فروشگاه را ایجاد نمی‌کند. شما مجبور نیستید به قوانین سخت‌گیرانه لباس یا سیاست‌های شرکت پایبند باشید. غالباً، شما نیازی به ارتباط رودررو با ارباب‌رجوع، مشتری یا همکاران را ندارید. از این لحاظ برای افراد درون‌گرا و دارای روحیه های مستقل عالی‌ست.

نرفتن به اداره، آزادی و استقلال زیادی را در اختیار مردم می‌گذارد. تصور کنید با لباس‌خواب کار می‌کنید! اگر بخواهید فرزندانتان به یک کلاس ورزشی ببرید، می‌توانید این کار را انجام دهید بدون اینکه مجبور شوید با رئیس خود تماس بگیرید و ترتیب بیرون رفتن از دفتر را بدهید. حضور شما به خودتان بستگی دارد؛ زیرا ساعات کاری را خودتان تعیین می‌کنید. اغلب می‌توانید برای انجام کارها، رایانه را متوقف کرده و پس از آماده شدن، به کار خود برگردید.

شما می‌توانید رئیس خود باشید. تجارت خود را هر طور که صلاح می‌دانید گسترش دهید. هیچ‌کس نمی‌تواند تصمیمات شما را محدود کند یا به شما بگوید که با شغلتان چه کنید. البته این مورد در صورت کار آنلاین برای یک شرکت صدق نمی‌کند؛ اما اگر شما به‌صورت آزاد، کار می‌کنید یا تجارت آنلاین خود را دارید، این مورد اجرا می‌شود.

اینترنت، راهی عالی برای دستیابی به افراد زیادی در مقیاس بین‌المللی است. می‌توانید از آن برای تبلیغ و یا ارائه خدمات خود به انواع مشتریان در سراسر جهان استفاده کنید. بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی، شما را قادر می‌سازد تا با حداقل تلاش، به افراد زیادی خدمات خود را برسانید.

کسب درآمد آنلاین به صورت سود آور

چه کاری می‌توانید به‌صورت آنلاین انجام دهید؟

در واقع، هرکاری! اما داشتن یک هدف مشخص و خدمات یا محصول یکپارچه، نکته اساسی است. شما باید بتوانید به کارفرمایان آینده خود چیزی پیشنهاد دهید. مهارت‌های قوی خود را تعیین و آن‌ها را تبلیغ کنید.

سایت‌های آزادکاری مانند سایت منکارتو یا پونیشا و سایت های خارجی مثل  Upwork یا Guru را امتحان کنید. می‌توانید به‌صورت ساعتی پول درآورید یا با انجام  پروژه پول به دست آورید. 

در اینجا چند موارد از کار های آنلاین و پر درآمد را معرفی می‌کنیم:

 • نوشتن : توانایی نوشتن، راهی عالی برای کسب درآمد اینترنتی است. ارتباطات کتبی برای مشاغل، مهم است. شما می‌توانید با نوشتن برای وبلاگ‌ها، سایت‌های اخبار، مجلات آنلاین و وب‌سایت‌های تجاری راهی برای کسب درآمد بیابید.
 • ویرایش : اسناد اغلب دارای خطا هستند. شما به‌عنوان یک ویرایشگر، اسناد را به‌دقت اصلاح کرده و آن‌ها را بهبود می‌بخشید. مشاغل ویرایش آنلاین را می‌توانید در طیف گسترده‌ای از زبان‌ها پیدا کنید.
 • طراحی وب‌سایت : از مهارت‌ها و حس زیبایی‌شناسی خود در جهت ایجاد وب‌سایت برای مردم استفاده کنید.
 • طراحی تصویر و آرم : آیا شما هنرمندید؟ پس می‌توانید هنری را برای مشاغل یا افراد دیگر به ‌صورت آنلاین خلق کنید.
 • ترجمه : اگر دو زبانه هستید، خدمات خود را به‌عنوان مترجم ارائه دهید. از مهارت‌های خود برای تغییر اسناد با زبان اصلی استفاده کنید. خدمات ترجمه در سراسر جهان مورد تقاضا است.
 • آوانویسی : پس از گوش دادن به صدا یا تماشای فیلم، کلمات را روی کاغذ (یا در یک سند الکترونیکی) می‌آورید. رونویسی کار سختی است که باید به جزئیات توجه کرد و داشتن تمرکز لازم است؛ اما اگر در یک زبان مهارت خوبی دارید، می‌توانید کارهای آوانویسی را به‌صورت آنلاین پیدا کنید.
 • برنامه‌نویسی : اگر می‌توانید برنامه بنویسید، فرصت‌های شغلی آنلاین بی‌نهایتی دارید. شما می‌توانید برای شرکت‌های مختلفِ علاقه‌مند به استخدام برنامه نویسان، وب‌سایت‌ها و برنامه‌های رایانه‌ای فعالیت کنید.
کار آنلاین و پولدار شدن

تحصیلات

 • تدریس خصوصی : دانش آموزان دبیرستان و دانشگاه در اینترنت به دنبال خدمات تدریس خصوصی ارزان هستند. در هر موضوعی تخصص خود را ارائه دهید و از طریق فیلم یا از طریق دروس نوشتاری تدریس کنید. برای مشاغل تدریس خصوصی، سایت های iranmodares یا دبیر بوک و سایت های خارجی مثل Chegg و Knowledge Roundtable را امتحان کنید.
 • تعلیم و آموزش : سایت‌هایی مانند VIPKid وجود دارد که می‌توانید از طریق چت تصویری یا دروس نوشتاری به‌صورت آنلاین، زبان‌های خارجی آموزش دهید. انگلیسی احتمالاً بیش‌ترین تقاضا را دارد، اما شما می‌توانید برای هر زبانی فرصت پیدا کنید. خدمات آموزش زبان خودتان را که بیشتر به آن مسلط هستید به یک سایت ارائه دهید.
 • نگارش دانشگاهی : در سایت‌هایی مانند Ultius یا edx می‌توانید فرصت‌هایی برای نوشتن مقالات دانشگاهی پیدا کنید. معمولاً برای دریافت این مشاغل به مدرک لیسانس نیاز دارید. تجربه نوشتن نیز مفید است.
 • مربیگری : به مردم کمک کنید تا بهترین خودشان شوند. خودسازی موقعیتی محبوب است. نوشتن کتاب و ارائه فیلم‌های خودسازی با هزینه ی ماهانه ی کم، راهی عالی برای کسب درآمد است. به مردم قول کمک کردن بدهید تا زندگی یا جسمشان را تغییر دهند و انگیزه برای موفقیت پیدا کنند، اینگونه  مشتری خواهید گرفت.
 • فیلم‌های آموزشی : ساخت فیلم‌های آموزشی و فروش دوره‌های آموزشی در سایت‌هایی مانند asatid118 یا Coursera به شما امکان می‌دهد تا از طریق دانش و مهارتی که دارید درآمد کسب کنید. موقعیت‌های محبوب در این سایت‌ها شامل برنامه‌نویسی، کاردستی و نکات و مهارت‌های کارآفرینی است. حتی شما می‌توانید از اپلیکیشن های مثل اینستاگرام و youtube استفاده کنید.
 • وبلاگ نویسی مسافرتی : وبلاگ نویسی مسافرتی یک موقعیت محبوب برای کسانی است که دوست دارند در حال سفر باشند. اگر زیاد به مسافرت رفته‌اید، می‌توانید تجربیات و توصیه‌های خود را که در این سفر به دست آورده‌اید با مخاطبان بسیاری در میان بگذارید. با جذب خوانندگان، می‌توانید انواع حمایت‌های مالی را دریافت کرده و درآمدزایی کنید.
 • نوشتن دستور غذا : اشتراک، تخصص خود در آشپزخانه با دیگران، می‌تواند به شما کمک کند تا به‌صورت آنلاین درآمد کسب کنید. فیلم بسازید و دستور غذایی بنویسید تا در سایت‌های محبوب منتشر کنید. یا افرادی را در سایت‌های فریلنرسی پیدا کنید که به دنبال نویسندگان دستور غذایی و کتاب آشپزی هستند.و با آنها همکاری کنید.
 • خرده‌فروشی : شما می‌توانید کسب‌وکار خرده‌فروشی برای خودتان ایجاد کنید و محصولات را به‌ صورت آنلاین بفروشید. برای این کار از سایت داخلی دیجی کالا وهمچنین سایت خارجی Amazon و همچنین سایت‌های عمده‌فروشی و رسانه‌های اجتماعی مانند Facebook و اینستاگرام استفاده کنید.
 • فروش محصولات : اگر هر نوع کالایی بسازید، می‌توانید آن را به‌صورت آنلاین بفروشید. (مثل لوازم آرایشی، صابون ها، شمع ها و…) استفاده از Shopify یا Etsy را برای محصولات دست‌ساز در نظر بگیرید. آمازون، دیجی کالا، آلیار، بانه دات کام را برای سایر محصولات مانند کتاب یا اختراعات یا کالاهای عمده در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید فروشگاه الکترونیکی خود را ایجاد کنید؛ اما باید آن را به بازار عرضه کنید. درباره SEO (سئو) اطلاعات کسب کنید تا وب‌سایت شما در جستجوی گوگل بالا باشد.
 • شرکت‌های آنلاین : بسیاری از شرکت‌ها، کارگران از راه دور را استخدام می‌کنند. شما می‌توانید کارهایی مانند برنامه‌نویسی و فاکتور پزشکی، کار تایپ، ویرایش، خدمات مشتری، مهندسی نرم‌افزار، روزنامه‌نگاری و بسیاری از مشاغل دیگر را از خانه انجام دهید. حتی برخی از شرکت‌ها به‌جای خدمات مطب معمولی، پزشکان یا روانشناسان را برای ارائه خدمات از طریق اینترنت استخدام می‌کنند. هرچه افراد با کار در اینترنت راحت‌ترمی‌شوند، محل کار نیز با آن‌ها هماهنگ‌تر می‌شود. شرکت‌ها متوجه شده‌اند که کارگران از راه دور، بهره‌وری بالاتری دارند و بدون داشتن ساختمان هزینه‌ها را کاهش می‌دهند.

Penny Hoarder

شاید شما نخواهید مشاغل شخصی خود را شروع کنید یا به‌صورت آنلاین تدریس کنید یا آزادکار باشید، اما می‌خواهید کمی بیشتر به درآمد فعلی خود اضافه کنید. اینترنت، طیف گسترده‌ای از روش‌های کسب درآمد بدون کار واقعی را ارائه می‌دهد. می‌توانید نکات بسیار خوبی را در وب‌سایت The Penny Hoarder بیابید.

Penny Hoarder فرصت‌هایی را در اختیار شما می‌گذارد مانند برنامه‌هایی که برای دانلود آن‌ها به شما پول پرداخت می‌کنند. آن‌ها نظرسنجی‌هایی را نیز ارائه می‌دهند که برای پر کردن اطلاعات به شما پول می‌دهند. لیستی از موارد دیگر وجود دارد؛ مانند بانک‌هایی که برای افتتاح حساب به شما پول می‌دهند. این سایت را برای یافتن بسیاری از نکات در مورد چگونگی ایجاد پول نقد به ‌صورت آنلاین بررسی کنید.