مدت‌ها پیش، من در حال انتشار مقالاتی برای مردم بودم که در صفحه‌ی شخصی‌ام این‌ مقالات را به اشتراک می‌گذاشتم. من این کار را برای مدت بیش از
یک سال انجام دادم. دلایل و بهانه های زیادی وجود داشت تا بتوانم به دیگران، دلیل عدم اشتراک گذاری نوشته هایم را توجیه کنم؛ اما دلیل اصلی من مربوط به ترس بود.این چیزی است که من در آن زمان تشخیص نمی دادم. ترس، چیزی نیست که بتوان از آن اجتناب کرد. ترس، بیانگر آن نیست که شما کارها را اشتباه انجام می‌دهید. ترس، هزینه‌ای است که همه‌ی افراد برای انجام کارهای بزرگ باید بپردازند.

با این حال؛ اگر درون‌تان داستانی دارید، به نظر من باید آن را به اشتراک بگذارید. اگر ایده‌ای دارید که دوست دارید آن را ایجاد کنید، به نظر من باید آن را بسازید. اگر رویایی دارید که می‌تواند دنیا را اندکی بهتر کند، به نظر من این مسئولیت شما است که آن را به بقیه ارائه کنید؛ اما این آسان نخواهد بود. تمام هنرمندان با ترس، تردید به خود، سوالات و بالا و پایین شدن احساسات سروکار دارند.

با در نظر گرفتن این موارد، در اینجا شش متن از نویسندگان، هنرپیشگان و هنرمندان معروف در مورد چگونگی غلبه بر ترس آورده شده است.

ترس به ما می‌گوید که چه کاری باید انجام دهیم.

آیا به وسیله‌ی ترس، فلج شده‌اید؟ این نشانه‌ی خوبی است. ترس خوب است. ترس مانند تردید به خود یک نشانه است. ترس به ما می گوید که چه کاری باید انجام دهیم.اکنون قانون کلی ما را به خاطر بسپارید: ما هر چه بیشتر از کار یا تماسی بترسیم، بیشتر مطمئن می‌شویم که باید آن کار را انجام دهیم.

ایستادگی به عنوان ترس تجربه می‌شود. درجه‌ی ترس برابر با مقاومت و ایستادگی است. از این رو هر چه در مورد کار خاصی ترس بیشتری تجربه کنیم، بیشتر مطمئن می‌شویم که این کار در راستای رشد ما مهم است.

استیون پرسفیلد

در ابتدا، شروع کردن مهم‌تر از موفقیت است. فقط به وسیله‌ی شروع می‌توانیم شانس رشد به دست آوریم.

شروع کوچک

در آغاز کاری که باید انجام دهیم، پرسیدن این سوال است که کوچک‌ترین چیزی که می‌توانم بر آن غلبه کنم چیست و دلهره آورترین چیزی که می‌توانم در مقابل کم‌ترین تعداد مردم انجام دهم که به من چگونگی غلبه بر ترس را آموزش دهد، چیست؟ هنگامی که آن را به خوبی انجام دهیم، متوجه می‌شویم که مهلک نیست. و اینکه «به گونه‌ای که زندگی کرده‌ایم مهلک نبوده.» از نظر فکری درک نشده است. و این ایده‌ی کلیدی است؛ زیرا می‌توانید اندکی بیشتر انجام دهید.
استیون پرسفیلد
استیون پرسفیلد

 

ست گودین

مقاومت ذهنی، یک مهارت است و مانند هر مهارت دیگری می‌تواند توسعه یابد. یادگیری چگونگی غلبه بر ترس مانند ایجاد یک عادت جدید است. از کوچک شروع کنید و به تدریج افزایش دهید.

به سمت غرش بدوید

«هنگامی که در مورد انجام کاری فکر می‌کنید و به نظر ترسناک می‌آید، هنگامی که به نظر می‌رسد این شیر بزرگ در خط پایان منتظر است و می‌غرد و وحشی است و می‌خواهد شما را تکه تکه کند، شما باید در هر صورت به سمت شیر بدوید. به سمت غرش بدوید».

ست گادین

 

تینا اسماکر

نباید به خودتان «نه» بگویید. نباید خودتان را رد کنید یا خودتان را قضاوت کنید یا در مورد ارزش ایده های خود تردید کنید. کار شما ساختن است. کار شما اشتراک گذاری است. کار شما غلبه بر ترس و دویدن در مسابقه است.بله، اگر شما چیزی بسازید مردم شاید آن را قضاوت کنند یا از آن خوششان نیاید. اما اگر چیزی نسازید و چیزی که در درونتان است را به اشتراک نگذارید، شما مرتکب بدترین جنایت علیه خودتان یعنی رد خودتان خواهید شد. شما می‌توانید قضاوت شوید چون چیزی ساخته‌اید یا نادیده گرفته شوید چون خوبی‌هایتان را در درونتان نگه داشته‌اید.

اکنون بهترین زمان ممکن است

«به نظر من بدترین چیز، انتظار برای آماده شدن است. حالا من این احساس را دارم که همه آماده‌ی انجام هر کاری هستند. تقریبا چیزی به نام امادگی وجود ندارد. فقط، حال و اکنون وجود دارد. و هم‌چنین ممکن است اکنون این کار را انجام دهید. منظورم این است که با اطمینان کامل می‌گویم، من یک ریسک پذیر دیوانه نیستم؛ اما فکر میکنم «حالا» بهترین زمان ممکن است».
تینا اسماکر
تینا اسماکر

 

هاگ لاری

هرگز زمان، درست به نظر نمی‌رسد. منتظر کسی نباشید که اجازه‌ی شروع به شما دهد. کسی قرار نیست بهپشت شما بزند، شما را کاندید کند، شما را منصوب کند، شما را انتخاب کند و بگوید حالا زمان شروع است.

به خودتان اجازه دهید. افراد موفق پیش از آن که احساس امادگی کنند، شروع می کنند.

«برای آن دسته از انسان هایی که نگران من هستند؛ آرزوی دلتنگی، بیماری، شفا، هتک حرمت دارم. آرزو دارم آن ها با خود، تحقیری عمیق، شکنجه‌ی اعتماد به نفس، و بدبختی شکست، بیگانه نمانند. نسبت به آن‌ها حس ترحمی ندارم؛ زیرا برای آن‌ها تنها چیزی را آرزو دارم که امروز بتواند اثبات کند چه کسی ارزش چیزی را داشته باشد یا نه، تلاش او است».

هاگ لاری

 

فردریش نیچه

نهایتا، شانس استقامت از طریق ترس و خود تردیدی و تعلل یکی از بزرگ‌ترین فرصت‌‌هایی است که ما برای خودشناسی داریم. به کمک ساختن است که ما متوجه می‌شویم واقعا کیستیم و چیستیم.در عرصه‌ زندگی کنید تا اینکه از بین مردم قضاوت کنید. آن‌جا هیجان انگیزتر است. چه ببرید یا ببازید، نبرد جایزه است.

فردریش نیچه
فردریش نیچه