سلسله نیازهای مازلو چیست؟ در چه زمینه هایی موثر است؟ چه افرادی از این سلسله استفاده میکنند؟ در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با سلسه نیازهای مازلو آشنا کنیم. پیشنهاد میکنیم با بهترین شو همراه باشید تا بتوانید به صورت کامل با این سلسه و تاثیرات آن آشنا شوید.
ثابت شده است که سلسله نیازهای آبراهام مازلو در زمینه های متفاوتی موثر است. با توجه به آنچه درباره ی طبیعت انگیزه ی انسان و دستیابی به اهداف می گوید، نظریه ی خیلی مهمی برای متخصصان یادگیری می باشد. با داشتن این موضوع در ذهن، حال جزییات تئوری را بازگو کرده و نمودهای آن برای شما را بررسی خواهیم کرد.

آبارهام مازلو کیست؟

آبارهام مازلو در سال 1908 و در بروکلین نیویورک متولد شد. پس از دانشگاه، به تدریس روانشناسی در کالج بروکلین، دانشگاه کلمبیا و دیگر دانشگاه های معتبر مشغول شد. احتمالا شهرتش بیشتر به علت طراحی ” سلسله نیازها ” باشد.

او همچنین ایده ی “اوج و افول تجربیات” را داد، اصطلاح “فرا انگیزه” را ابداع کرد و ویژگی های افراد خود واقعی ساز را توصیف کرد. علاوه بر آن عبارت “اگر تمام داراییتان یک چکش باشد، همه چیز میخ به نظر می رسد” را بیان کرد. در واقع، خطای شناختی ناشی از تکیه ی بیش از حد به یک ابزار، آشنا با نام “چکش مازلو” شناخته می شود. این یک نام جالب برای یک نظریه ی جذاب است.

او همچنان یک شخصیت محترم در دنیای روانشناسی است. در واقع، یک نظرسنجی که در سال 2002 منتشر شد مازلو را به عنوان 10 روانشناس معتبر قرن 20 معرفی کرد.

سلسله مازلو چیست؟

معروف ترین نظریه‌ی مازلو، سلسله نیازهایش، اولین بار در یک مقاله در سال 1943 منتشر شد، به نام “نظریه ی انگیزه ی انسان”. این نظریه دقیقا همان چیزی را می گوید که در عنوان به آن اشاره شد. این نظریه به ما کمک می کند نیازهای انسان را در یک مدل پنجگانه دسته بندی و اولویت بندی کنیم. این سلسله اغلب به شکل یک هرم نمایش داده می شود، نیازهای اولیه در پایین و نیازهای پیچیده تر در بالای هرم قرار می گیرند.

چهار سطح پایینی این سلسله از “نیازهای روانی” تشکیل می شود. این نیازها الزامات بیولوژیکی اولیه برای زنده ماندن اند. پنجمین و آخرین سطح “نیاز به رشد” است. این نیازی است که از اشتیاق ما به رشد خود و درکمان از جهان پدید می آید.

برای آنکه نیاز ما به رشد بر رفتارمان تاثیر بگذارد، ابتدا باید نیازهای سطح پایین خود را ارضا کنیم. به عبارت دیگر،لازم نیست یک نیاز سطح پایین را به طور کامل برطرف کنید تا نیاز بعدی پدیدار شود. با این حال، او این نکته را بیان کرد که ما معمولا تمایل داریم بیشترین پیشرفت را در تمایلات سطح پایین داشته باشیم.

با در نظر گرفتن این موضوع  در ذهن، بیایید نگاهی به این سلسله بیندازیم.

سلسله نیازهای مازلو

 

روانشناسی:

اولین سطح این سلسله شامل نیازهای فیزیکی ماست. نیازهای فیزیکی شامل نیاز به هوا، غذا، آب، رابطه ی جنسی، خواب و غیره است. اگر این نیازهای ابتدایی ارضا نشوند، تمرکز حواس بر دیگر موارد بسیار دشوار خواهد بود.

امنیت:

دومین سطح  نیاز ما به یک محیط امن تمرکز دارد. این نیاز شامل سلامتی، شرایط شغلی، مسکن و غیره است. هنگامی که امنیت این موارد در خطر باشد، تلاش های ما به سمت حفاظت از وضعیت موجود متمایل می گردد.

عشق و مالکیت:

سومین سطح نیاز به عشق و مقبولیت است. این نیاز شامل عشق رمانتیک و افلاطونی، روابط و غیره است. تمام این نیازها با حس “تعلق” به جلو رانده می شوند. داشتن انگیزه بدون داشتن حس تعلق دشوار است.

عزت:

چهارمین سطح نیاز به داشتن حس خوب درمورد خودمان تمرکز دارد. این نیاز شامل چیزهایی مانند عزت نفس، شرایط، دستاورد، اعتماد به نفس و غیره است.

خود واقعی سازی:

پنجمین و آخرین سطح نیاز به داشتن هدف و رضایت توجه دارد. این سطح شامل نیازهای مرتبط با رشد مانند رشد اخلاقی، خلاقیت، توانایی حل مسئله، توانایی ارتباط برقرار کردن و غیره است. اگر بتوانیم این نیازها را برآورده کنیم، حس میکنیم آنچه به خاطر آن به دنیا آمده ایم را انجام می دهیم! مازلو باور داشت که افراد به ندرت به خود واقعی سازی می رسند.

 

اعمال سلسله نیازهای مازلو در زمینه های یادگیری

اجازه دهید نمودهای نظریه ی مازلو را برای متخصصان یادگیری در نظر بگیریم. از آنجایی که یادگیری یک “نیاز به رشد” است، در بالای هرم قرار می گیرد. می دانیم که فهمیدن این موضوع که آیا سطوح پایین تر هرم ارضا شده اند یا نه دشوار است. اگر در 24 ساعت گذشته چیزی نخورده باشید، احتمال اینکه بخواهید پیانو یاد بگیرید کم است. همچنین، اگر امنیت شما در خطر باشد، احتمالا دلتان نمی خواهد آموزش انطباقی داشته باشید.

به عنوان متخصص یادگیری، برای ارضای نیازهای روانشناسی آموزنده کارهای محدودی می توان انجام داد. با این حال، ما می توانیم و باید از این نیازها و تاثیرشان بر انگیزه آگاه باشیم. در عوض، این آگاهی باید محرک درک و همدل ما باشد.

زمانی که آموزنده در تقلا برای پیشرفت است به جای کلافه شدن باید متوقف شویم و بازخورد دهیم. در این مرحله، باید ببینیم کدام مشکلات روانی بر سطح انگیزه ی آموزنده تاثیر می گذارد. سپس می توانیم ببینیم که آیا کاری از دست ما برمی آید یا خیر.

در صورت امکان، باید محیط های یادگیری ایجاد کنیم که به رفع این نیازهای متفاوت کمک کند. سپس، اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم، آمدن انگیزه آسان است. با داشتن این موضوع در ذهن، در اینجا سه نکته ی مهم در استفاده از تکنولوژی های یادگیری برای بالا رفتن از هرم و سلسه نیازهای مازلو را می آوریم.

نکته 1: فرصت های یادگیری اجتماعی فراهم کنید:

سطح سوم هرم مازلو،حس “تعلق” و انگیزه به صورت ذاتی با هم مرتبط اند. برای ایجاد این حس، باید به آموزنده فرصت همکاری و رقابت با یکدیگر را بدهید. در یک سیستم مدیریت یادگیری، باید از امکاناتی مانند جریان های اجتماعی، انجمن ها، حیطه های متخصص، سوال هایی که زیاد تکرار می شوند و چت زنده برای ایجاد یک محیط مشوق برای یادگیری استفاده کنید.

نکته 2: از گیمیفیکیشن و پاداش های مجازی استفاده کنید

مکانیزم های بازی مانند نشان، امتیاز، مرحله و تابلوی رده بندی ابزارهای انگیزشی قدرتمندی هستند. آن ها به ما کمک می کنند نیاز به “عزت” را برطرف کنیم که چهارمین سطح هرم مازلو است. پاداش های مجازی به ما حس دستاورد می دهند و شهرت ما در محیط یادگیری را ارتقا می بخشند. گیمیفیکیشن همچنین به جذاب کردن یادگیری کمک می کند، مشوق تکرار آموخته ها است و به ماندگاری دانش کمک می کند.
 

گیمیفیکیشن

 

نکته 3: معنای حماسی خود را بیابید

آخرین سطح هرم مازلو بر رشد فردی تمرکز دارد. این نیاز با پیدا کردن هدف و حرکت به سمت آن در ارتباط است. ما اشباع محیط یادگیری با معنا های حماسی را پیشنهاد می کنیم. معنای حماسی حس هدف داشتن است که اشتیاق ما برای یک مسئله را به جلو می برد. در زمینه ی تجارت، معنای حماسی شما با ماموریت، دید و ارزش هایتان قدرت می یابد. باید از هر فرصت ممکن برای شخصی سازی محیط یادگیری همراه با این ارزش ها استفاده کنید.

سخن نهایی

هرم نیازهای آبراهام مازلو تا سال 2023 هشتاد ساله می شود. اما علی رغم نشانه های سن بالایش، همچنان نظریه ی قدرتمندی است. این نظریه به ما کمک می کند درکمان از انگیزه، دستیابی به هدف و رضایت شخصی را عمیق سازیم. همچنین ساختار و وضوح را برای حیطه ای از روانشناسی انسانی فراهم می کند که پیش از این تجزیه ی آن دشوار به نظر می رسید. این سادگی هرم به نظریه ی مازلو کمک کرده است تاثیر خود را در طول سالیان حفظ کند.

همچنین باید به متخصصان یادگیری زمانی برای تفکر بدهد. این مدل به ما نشان می دهد که عدم یادگیری مردم به علت تنبلی نیست. این تلاش به علت غالب بودن دیگر نیازها بر ظرفیت انگیزشی است. با این حال، اگر بتوانیم از طریق روابط بین فردی و پلتفرم های تکنولوژی آموزنده ها را حمایت کنیم، می توانیم در بالا رفتن از این هرم به آن ها کمک کنیم. زمانی که به نوک هرم برسند و بتوانند خود واقعی سازی کنند، هیچ توقفی برایشان وجود نخواهد داشت. امیدواریم که توانسته باشیم شما را با سلسله نیازهای مازلو و تاثیرات آن آشنا کرده باشیم.