خلاصه کتاب

مغز شما به هنگام کار

Your brain at work

امتیاز ثبت شده

4.5/5

ارائه استراتژی‌های غلبه بر چالش‌ها

اثری از دیوید راک (David Rock)

زمان مطالعه 4 دقیقه

کتاب صوتی موجود است

مغز شما به هنگام کار

سوالات متداول

1) وظایف خود را حتما اولویت‌بندی کنید که به خودی خود یک عمل فکری است و آسیب‌های ذهنی به همراه خواهد داشت، بنابراین صبح که هنوز سرحال هستید این کار را انجام دهید.

2) مهمترین وظایف خود را به عادت تبدیل کنید و اجازه دهید به صورت خودکار اجرا شوند و در نتیجه در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید.

به این دلیل است که چنین احساسی منجر به افزایش سطح دوپامین و سروتونین (دو هورمون شادی) و کاهش سطح کورتیزول (هورمون استرس) می‌شود. حتی به ما کمک می‌کنند بهتر فکر کنیم، زیرا به لطف آن هورمون‌ها، نورون‌های ما می‌توانند سریع‌تر به هم متصل شوند، به این معنی که زمان کمتری صرف پردازش اطلاعات می‌کنیم.

دلیل آن این است که آن‌ها به تنهایی این راه‌حل‌ها را کشف نکرده‌اند. تنها زمانی که راه‌حل یا بینش خود را کشف می‌کنیم، واقعا آن را درک کرده و می‌توانیم بدون تردید آن را اجرا کنیم. مشاوره دادن فقط در 8 درصد مواقع کمک می‌کند. بايد به جای ارائه بازخورد مستقیم به کارهای دیگران، کمک کنیم خودشان جواب را پیدا کنند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

بهترین شو

هدف ما در بهترین شو، یادگیری و ارتقای سطح  دانش فکری شماست. تیم مجرب بهترین شو شامل نویسندگان، مترجمان، ویراستاران و مجرب­ترین مدرسان برای ارائه‌­ی بالاترین خدمات آموزشی گرد هم آمدند.

سعی ما بر این است که در بهترین شو، بهترین و به روزترین مطالب ارائه شود که شامل جنبه های موفقیت، روانشناسی، انگیزشی، و داستانی است. همانطور که از عنوان مجموعۀ ما مشخص است، شما با استفاده از مطالب و امکانات ارائه شده در صفحات بهترین شو، قدم در مسیر موفقیت میگذارید و نسبت به گذشتۀ خود، بهترین میشوید.

ثبت نام و هدیه