خلاصه کتاب

ذهنیت

Mindset

امتیاز ثبت شده

4.5/5

روانشناسی جدید موفقیت

اثری از کارول دوئک (Carol Dweck)

زمان مطالعه 5 دقیقه

کتاب صوتی موجود است

Mindset

سوالات متداول

افراد با ذهنیت ثابت معتقدند استعداد همه چیز است و اگر توانایی انجام کاری را نداشته باشند، فکر می‌کنند محکوم به شکست هستند. فکر می‌کنند که مهارت‌های آن‌ها مانند ظاهرشان در ژن‌هایشان نوشته شده است، به همین دلیل است که هرگز سعی نمی‌کنند در چیزی که دوست دارند، پیشرفت کنند.

افراد با ذهنیت پویا معتقدند که هر آنچه را که می‌خواهند می‌توانند به دست آورند و تا زمانی که برای آن تلاش کنند، خود را وقف هدفشان کنند و تا آنجا که می‌توانند تمرین کنند.

همه‌ی ما با ذهنیت پویا متولد شده‌ایم. نوزادان هیچ محدودیتی نمی‌شناسند، آن‌ها می‌خواهند همه چیز را یاد بگیرند. والدین و معلم‌های ما، نقش مهمی در چگونگی شکل گیری ذهنیتمان دارند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

بهترین شو

هدف ما در بهترین شو، یادگیری و ارتقای سطح  دانش فکری شماست. تیم مجرب بهترین شو شامل نویسندگان، مترجمان، ویراستاران و مجرب­ترین مدرسان برای ارائه‌­ی بالاترین خدمات آموزشی گرد هم آمدند.

سعی ما بر این است که در بهترین شو، بهترین و به روزترین مطالب ارائه شود که شامل جنبه های موفقیت، روانشناسی، انگیزشی، و داستانی است. همانطور که از عنوان مجموعۀ ما مشخص است، شما با استفاده از مطالب و امکانات ارائه شده در صفحات بهترین شو، قدم در مسیر موفقیت میگذارید و نسبت به گذشتۀ خود، بهترین میشوید.

ثبت نام و هدیه