همه ما قدرت انگیزه را می‌دانیم. هنگامی که روحیه داریم، خودمان را چنان قدرتمند می‌بینیم که هیچ رویایی برایمان دور از دسترس نیست.

آیا به یاد دارید چه زمانی یک داستان الهام بخش شنیدید که شما را پر از انگیزه کرد؟ در آن زمان، شما باید میل به انجام چیزی فوق‌العاده در زندگی داشته باشید. با این حال، روز بعد تمام انگیزه‌ها از بین می‌روند.

هنگامی که به آهنگ انگیزشی گوش می‌دهیم یا به فیلم انگیزشی نگاه می‌کنیم، احساس می‌کنیم بر فراز دنیا هستیم. آن‌ها رویاهایمان را به ما یادآوری می‌کنند. با این اوصاف، انگیزه فقط برای لحظه‌ای دوام می‌آورد. سپس، ما خودمان در حال مبارزه با مشکلات روزمره می‌یابیم. شروع به از دست دادن ایمان خود می‌کنیم. نهایتاً، آرزوهایمان را فراموش می‌کنیم.

اندرو کارنگ می‌گوید “افرادی که قادر به ایجاد انگیزه در خود نباشند، صرف نظر از چشمگیر بودن سایر استعدادهایشان باید به مقدار متوسطی بسنده کنند”.

راز موفقیت

انگیزه: راز موفقیت

آیا می‌دانید چه چیزی افراد بزرگ را بزرگ می‌کند؟ چه چیزی آن‌ها را از بقیه متمایز می‌کند؟ چطور افراد موفق قادر به رسیدن به اهداف یکی پس از دیگری هستند؟ اولین راز موفقیت آن‌ها انگیزه است. افراد موفق با روحیه زندگی می‌کنند. آن‌ها در همه حال پر از انگیزه هستند.

وین دایر می گوید “یا بدبخت باشید یا به خودتان روحیه بدهید. هرآنچه که باید انجام شود، همیشه به انتخاب شماست”.

افراد موفق همه جا منابع سرشار انگیزه دارند. هر وقت زمان داشته باشند، خود را با انگیزه تغذیه می‌کنند، شما هم همین طور هستید؟

چگونه خود را با انگیزه نگه دارید؟

هر وقت در مورد داشتن انگیزه صحبت می‌کنم، بخش زیبایی از نقل قول زیگ زیگلار به یاد می‌آورم:

“مردم اغلب می‌گویند که انگیزه زیاد دوام ندارد، خب حمام کردن هم همین طور است. برای همین آن را روزانه توصیه می‌کنیم”.

امروز ما اغلب بهانه می‌آوریم که روزانه زمان کافی نداریم. اجازه دهید به شما بگویم برای انگیزه داشتن نیاز به نیم ساعت چشم پوشی از زمان خود را ندارید. از این رو، نیاز به بهانه آوردن نیست. فقط شما باید روزانه زمان‌های کوچکی برای با روحیه نگه داشتن خودتان صرف کنید.

فقط دو دقیقه چیزی روحیه بخش بخوانید یا گوش دهید تا چند ساعت با انگیزه شوید. این مربوط به شماست که آن زمان‌ها را کی پیدا کنید. برای مثال، هر روز صبح خودتان را از انگیزه پر کنید. شما حتی وقتی اصلاح می‌کنید یا دوش می‌گیرید نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. می‌توانید این کار را هنگام مسافرت یا رانندگی انجام دهید. به طور خلاصه، هر وقت فرصت پیدا کردید خود را با روحیه بکنید.

چگونه خود را با انگیزه نگه داریم

چگونه با انگیزه شویم ؟

انگیزه مانند سوخت خودرویی است که برای شروع سفر رویاهایتان شما یاری می‌کند، حالا اگر شما خودروی زندگیتان را در جایی متوقف کنید، حتی اگر روشن شده باشد، تمام سوخت آن به هدر می‌رود. پس از سوخت انگیزش خود پیش از تمام شدن استفاده کنید. چگونه؟

هربار که حس انگیزشی دارید به سمت رویاهایتان قدم بردارید. در عوض، این حرکات برای طولانی مدت شما را با انگیزه نگه می‌دارد.

جیم ران می گوید “انگیزه چیزی است که تو را به حرکت وا می‌دارد. عادت چیزی است که آن را مکرر انجام می‌دهی”.

بسیاری از ما فاصله بسیاری بین اندیشیدن و عمل داریم. تفکر به تنهایی نمی‌تواند کمک کند. افراد بی شماری وجود دارند که بسیار تفکر می‌کنند. بسیاری از مردم رویا و تفکر بزرگی دارند. با این حال، به جای برداشتن گام بعدی منتظر معجزه می‌مانند. آن‌ها منتظر انگیزه‌های بیشتر می‌مانند. آن‌ها منتظر شانس می‌مانند.

به سمت انگیزه بروید

اگر انگیزه به سمت شما نمی‌آید، شما به سمت آن بروید. اگر شانس پیش نمی‌آید، آن را ایجاد کنید. شما هرگز قدرت واقعی خود را تشخیص نمی‌دهید. تمام افراد بزرگ در زمان خود همانند ما بوده‌اند. بسیاری از آن‌ها با استعداد به دنیا نیامده بودند. آن‌ها انگیزه خود را پیدا کردند و استعداد خود را توسعه دادند و به خود انگیزه دادند و به رویاهایشان دست یافتند.
بروس‌ لی می‌گوید “شرایط به جهنم، من موقعیت ایجاد می‌کنم”. استعداد خود را کشف کنید، سپس خود را با انگیزه نگه دارید.

پس از انگیزش:

هنگامی که انگیزه پیدا کردید، اصرار به کار کردن بر روی رویاهایتان خواهید داشت. برای شروع کردن زیاد صبر نکنید. اگر زیاد صبر کنیم، افکار مثبت ما نهایتاً ناپدید خواهند شد و افکار منفی جای آن‌ها را خواهند گرفت. از این رو، مغز ما شروع به بهانه‌گیری خواهد کرد.
افراد موفق را ببینید. آن‌ها زیاد فکر نمی‌کنند، آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند و شروع به کار می‌کنند.
من زیاد در مورد فعالیت می‌گویم. چرا؟ زیرا یک فعالیت بسیار بهتر از 100 فکر است. انگیزه‌ای که از حرکت می‌آید، انگیزه با دوامی است.
دیپاک رایپال می‌گوید “رویاهایتان را ببینید. با انگیزه شوید و به رویاهایتان برسید”.